درباره نایب ساعی

رستوران نایب ساعی با بیش از 150 سال تجربه، آماده برگزاری کلیه مراسم، ملاقات های رسمی و سمینارهای داخلی و بین المللی می باشد.

اقتصاد ایران پس از نهضت مشروطیت شکل تازه ای به خود گرفت. در این میان شریان اقتصادی پایتخت که همان بازار تهران بود تحول و رشد چشمگیری داشت. همزمان با پیشرفت پایتخت ایران، حاج علی نایب پایه گزار و خالق چلوکباب در ایران بود که بعدها به عنوان مظهر غذای ملی کشورمان در جهان رخ نمود.
خلاقیت غلامحسین نایب ( فرزند حاج علی) در سال ۱۲۵۴ هجری شمسی در ادامه راه پدر و ایجاد یک چلو کبابی با سرویس متفاوت که تا آن روز کسی به این شکل نمی¬شناخت جسارتی نیاز داشت که البته نام او را به عنوان بنیانگذار نایب در ایران به ثبت رسانید. سرویس خوب این رستوران و نحوه سرو غذاهای متفاوت رمز موفقیت وی از ابتدا بود. میراث داران نام بزرگ نایب تا این روز وظیفه خود را به خوبی به انجام رسانیده اند و حاج ایرج نایب نیز با تلاش های خود این موفقیت را دو چندان نمود. در سالهای اخیر رضا نایب فرزند حاج ایرج که همه او را به عنوان بنیانگذار نایب مدرن می شناسند براستی نام نایب را در سطح یک برند موفق ملی بالا برد و در فقدان او خواهرانش نام و یاد او و پدرشان را جاودانه زنده نگه خواهند داشت.