0
منو دسترسی
1398/03/27 در ساعت 12:54:51

تجربه‌ی جدیدی از طعم‌های آشنا

امروز تجربه‌ی طعم چیزی‌ست فراتر از مواد تشکیل دهنده و چاشنی

تجربه‌ی جدیدی از طعم‌های آشنا

فرهنگ غذایی ما برخوردار از تنوع غنی طعم‌های مختلف است. تنوع ادویه‌جات و چاشنی‌هایی که در خوراک‌های ایرانی استفاده می‌شوند 

گواه این نکته ست. از این روی ما ایرانیان دارای حافظه‌ی غنی و سرشاری از طعم‌های دیرین و اصیل خوراک‌های ایرانی هستیم. مقوله‌ی طعم، چیزی نیست که بشود به سادگی برایش تعریفی ارائه داد و از آن گذشت. چرا که پیرامون تعریف دقیق طعم مباحث علمی و فلسفی گوناگونی شکل گرفته و هنوز تعریف دقیقی از طعم داده نشده. از لغت نامه ها گرفته تا مرجع معتبری چون کتاب شفای بوعلی سینا و نیز منابع کهن هندی و منابع علمی غربی در مورد طعم هر یک نظرگاه متفاوتی دارند. 

تجربه‌ی طعم، موضوع جدیدی ست که امروزه به شیوه‌های مختلف نظر علاقه مندان و متخصصان را به خود جمع کرده. در تجربه‌ی طعم علاوه بر مواد تشکیل دهنده‌ی خوراک، ادویه‌جات و چاشنی‌های مختلف، عوامل بسیار زیاد دیگری ایفای نقش می‌کنند. عواملی چون اتمسفر، دکوراسیون، مود و حال و هوای شخص چشنده. چنانی که اگر دو نفر در شرایط کاملن مشابه از یک غذا بچشند، هر یک توصیف و برداشت متفاوتی از آن خواهند داشت، هم‌چنین اگر یک نفر در دو شرایط مختلف از یک غذا بچشد.

رستوران نایب ساعی به پشتوانه‌ی تجربه و شناختی که از طعم‌ها و ذائقه‌ها دارد، همواره سعی بر این دارد که با به کارگیری اصول رستوران‌داری مدرن به میهمانان عزیز تجربه‌ی جدیدی از طعم‌های آشنا و دیرین غذاهای ایرانی و فرنگی بدهد. 

0%

سبد خرید